Dikkat! Bu hatayı siz de yapıyor olabilirsiniz…

Johns Hopkins Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı bir araştırma, aşırı derecede tüketilen şekerin böbrek hastalıklarına neden olacağını ortaya koydu.

Dikkat! Bu hatayı siz de yapıyor olabilirsiniz…

Johns Hopkins Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı bir araştırma, aşırı derecede tüketilen şekerin böbrek hastalıklarına neden olacağını ortaya koydu.

The Sun gazetesinde yer alan habere göre; tatlandırılmış içecekler ve az yağlı süte eklenen şekerin hastalıklara davetiye çıkardığı belirtildi. Uzmanlara göre; çok fazla şeker, kilo alımına ve yüksek tansiyona neden oluyor, bu da böbreklere stres uyguluyor. Daha sonra ise organın iflasına yol açıyor. 

NHS (National Health Service – Ulusal Sağlık Hizmeti) ‘ye göre, İngiltere’de böbrek hastalığı nedeniyle yaklaşık 40.000 ila 45.000 erken ölüm gerçekleşiyor. 

3,003 Afrikalı-Amerikalı kadın ve erkeğin araştırıldığı çalışma, daha önce sağlıklı olan insanları yaklaşık sekiz yıl takip ettikten sonra, yüzde 6’sında böbrek hastalığının geliştiğini ortaya koydu .

Uzmanlar, içeceklerinde şeker kullananların daha fazla sağlık sorunuyla karşılaştıkları sonucuna vardı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X