‘Dilimize sahip çıkmak vazgeçilmez görecimizdir’

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında toplanan Birinci Dil Kurultayı’nın açılışının 85’inci yıldönümü olan Dil Bayramı’nda, Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide Türkçenin korunmasının önemine dikkat çekildi.

‘Dilimize sahip çıkmak vazgeçilmez görecimizdir’

Dil Derneği iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte, Adnan Binyazar, Feridun Andaç ve Cevdet İrketi, dil üzerine önemli paylaşımlarda bulundu. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşen etkinliğe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yurttaşların, birbirini daha iyi anlaması, düşünce özgürlüğünün kurumlaşması için Türkçeye sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Mustafa Bozbey, “Türkçe, dünya görüşü, kökeni, dini ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının ortak iletişim aracıdır. Atatürk’ün, ulusumuz için bıraktığı bir miras olan dilimize sahip çıkmak, çok onurlu, kesinlikle vazgeçilemez görevimizdir” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X