Direksiyon başında sızdı, trafiği kilitledi

Denizli’de, aşırı alkol alan iki kişi direksiyon başında sızıp kalınca, polisi harekete geçirdi.

Direksiyon başında sızdı, trafiği kilitledi

Denizli’de, aşırı alkol alan iki kişi direksiyon başında sızıp kalınca, polisi harekete geçirdi. Şahıslardan birisi aşırı alkolün etkisiyle ayağını arabanın camında dışarı çıkarıp uyudu, diğeri direksiyon başında başında sızdı. Şahısların trafiği tehlikeye attığı anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Asmalıevler Mahallesi’nde sabah yol ortasında otomobilin içinde uyuyan 2 kişiyi gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. Gece aşırı alkol alıp aracın içinde yolun ortasında kaldılar. 2 şahıstan biri ayağını dışarıya çıkartarak uyudu. Kimliği belirsiz kişiler, araç içinde sızınca kullandıkları otomobil Eski Acıpayam yolunda kaldı. Yol ortasında kalan otomobili bazı sürücüler korna çalarak uyarmaya çalıştı, ancak bir ses çıkmayınca yoluna devam etti.

Bazı sürücüler ise, durumu merak edip araç içinde sızan iki kişiyi uyandırmaya çalıştı. Yolun ortasında otomobille birlikte yaklaşık 20 dakika kalan iki kişiyi vatandaşlar uyandırmaya çalışsa da başarılı olamadı ve durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, trafikteki tehlikeyi ortadan kaldırmak için, otomobili içinde uyuyan iki kişi ile birlikte kenara çekti. Polisi sabahın erken saatlerinde harekete geçiren olayda ekipler, yaklaşık bir buçuk saat araç içinde sızan şahısları uyandırmaya çalıştı. Şahıslar uyandırılınca hastaneye kaldırıldı. Aracın yol ortasında kalması, trafiği tehlikeye atması ve vatandaş ile polisin şahısları uyandırma anları iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Polis, trafiği açtıktan sonra uzun uğraşlar sonucu alkollü iki kişiyi uyandırıp olayla ilgili tutanak tuttu. Daha önce böyle bir olayla hiç karşılaşmadığını belirten market sahibi Erçin Özcan, “Olay saat 7.30-7.40 sularındaydı. Birden korna sesleri çoğalmaya başladı. İçerden çıktım, baktım yolun ortasında bir araba duruyordu. Arabanın içerisinde iki kişi, biri direksiyonun başında sızmış kalmış, diğerinin de ayakları dışarıda sızmış kalmış. Uyandırmaya çalıştık, bir de trafiği tehlikeye atıyordu. Uyanmayınca polis ekiplerini aradık. Ondan sonra polis ekipleri geldi. Onları uyandırdılar, arabayı çektiler. Sonra şahısları hastaneye götürdüler. Araç yolun ortasında yaklaşık 20 dakika kaldı, ama polis ekipleri de yaklaşık bir bir buçuk saat onlarla uğraştı. Daha önce böyle bir şey görmedim, ilk defa görüyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X