Diriliş Ertuğrul böyle veda edecek!

Diriliş Ertuğrul dizisinin 150. ve final bölümü fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul 29 Mayıs Çarşamba akşamı ekrana veda edecek.

Diriliş Ertuğrul böyle veda edecek!

TRT 1’in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul, 29 Mayıs Çarşamba akşamı final yaparak ekrana veda edecek. Ekim 2019’da ise aynı dizinin devamı niteliğinde olan Diriliş Osman Gazi yayınlanmaya başlayacak. Diriliş Osman Gazi’de ise başrolü Burak Özçivit oynayacak. Peki Diriliş Ertuğrul nasıl bitecek? Finalde neler olacak? İşte Diriliş Ertuğrul final bölümü özeti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FİNAL BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Ertuğrul Bey, Berkehan’ın yanına giderken yolda Arıkbuka tarafından tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna karşı hazırlıklı olan Ertuğrul Bey ve Alplar, Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka’yı öldürecekken o yine kaçmayı başarmıştı.

Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir hile olduğunu fark eden İlbilge, Gündoğdu Bey’den yardım istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey’i etkisiz hale getirmişti.

Ertuğrul Bey, Berke Han’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını söylemek üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti.

Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve kirli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma şimdi ne yapacak?

Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden dolayı ağabeyi Beybolat’ı gözden düşüren İlbilge bacısı Sırma’yı da tek kalemde silecek mi? Yoksa af mı edecek?

Kayı obasında Hayme ananın başlattığı düğün hazırlıkları nihayete erecek mi? İlbilge ve Ertuğrul evlenebilecek mi? Tüm bu soruların cevabı final bölümüyle Diriliş Ertuğrul’da!

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X