Diş hastanesi gün sayıyor

Temeli 3 yıl önce atılan ve müteahhit firmaların iflas etmesi nedeniyle 3 kez ihalesi yapılan İnegöl Diş Hastanesi inşaatı tamamlanmak üzere. Hastanenin önümüzdeki yıl ocak ayında hizmete girmesi bekleniyor.

Diş hastanesi gün sayıyor

SADULLAH ORGAN

İnegöl’de 3 kez ihalesi yapılan 50 ünitelik diş hastanesinin yapımı tamamlanmak üzere.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı  makamında ağırlayan İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Tahsin Hasanoğlu yaptığı açıklamada ocak 2016 yılında binanın donanımları ile birlikte vatandaşa hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Başhekim Hasanoğlu, ‘Donatımla ilgili çalışmalar sürüyor. Cihazlar alındı. 2016 yılında yeni yerimizde büyük hizmet vereceğiz. 50 ünitelik büyük bir sağlık kurumu olacak.  Hastane 5 katlı ve 5 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip ve 3 ameliyathane ile  2 adet yataklı servise sahip’ dedi.

CİDDİ DESTEK

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Şu anki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin tadilatı ile ilgili ciddi desteklerimiz oldu. Artık gördüğünüz gibi İnegöl’e yetmeyen bir yer. Maalesef talihsiz birkaç ihale ve müteahhitler neticesinde geciken yeni diş hastanesi inşaatı var. Geçtiğimiz haftalarda sağlık bakanımız incelemelerde bulunmuştu. Gerçekten öz verili fedakârhane bir şekilde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini kurulduğu günden bu güne getirmek adına şahsı gayretlerini ortaya koyan Tahsin Hasanoğlu’nu teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. İnşallah yeni yerinde daha güzel bir mekanda hizmet verilecek’dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X