Diyarbakır Barosu Başkanı gözaltına alındı

Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği’nce hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yakalama kararı bulunan Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, gözaltına alındı.

Diyarbakır Barosu Başkanı gözaltına alındı

”Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan hakkında yakalama kararı verilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, gözaltına alındı.

Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin yakalama kararı doğrultusunda gece saatlerinde Diyarbakır Barosu Adli Yardım Bürosuna gelen polisler Elçi’yi gözaltına aldı.

Elçi’yi büro çıkışında bekleyen bir grup, gözaltına alınmasını sloganlarla protesto etti.

Sağlık kontrolünün ardından Elçi’nin sabah saatlerinde uçakla İstanbul’a gönderileceği öğrenildi.

“PKK SİLAHLI SİYASAL BİR HAREKETTİR” DEMİŞTİ

14 Ekim’de CNN Türk’te katıldığı bir programda sarf ettiği ”Bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK, silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan, çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir” sözleri nedeniyle 16 Ekim’de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma ve bugünkü yakalanması talebini değerlendiren Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği, Elçi hakkında ”terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X