Dizi oyunculuğu modern kölelik

Koza Lions Kulübü’nün davetlisi olarak dün Bursa’ya gelen oyuncu Pelin Batu, ağır çalışma koşulları nedeniyle dizilerde rol almaktan vazgeçtiğini belirtti.

Dizi oyunculuğu modern kölelik

BÜLENT BEYSİR

Oyunculuğa veda edip, son dönemde yalnızca tarihle ilgili tartışma programlarına katılan Pelin Batu, dün Bursa’daydı. Kulüp üyeleriyle bir araya geldiği toplantı öncesi soruları yanıtlayan Batu, dizilerde neden rol almadığıyla ilgili olarak, ‘Akademik kariyerime yönelik doktora yapmak istiyordum. Ancak dizilerde rol alıp, haftanın 6-7 gününü sette geçirerek bunu başaramazdım. Zaten dizi oyunculuğu modern kölelik. Bu nedenle oyunculuğu değil doktora yapmayı tercih ettim’ dedi. 

HİSSETMİYORUM, İÇİNDE YAŞIYORUM

Siyasi görüşlerini ünlü olduğu ilk günlerden bu yana hiç saklamayan Pelin Batu, zaman zaman bunun sıkıntılarını yaşadığını itiraf etti. Bu söylemleri nedeniyle kara listeye alındığını da belirten Batu, ‘Baskıyı hissetmiyor, direk içinde yaşıyorum’ dedi. Bu yönde sık sık görüş ve söylem değiştiren sanatçıları yadırgamadığını da belirten Batu, ‘Herkesin çoluğu çocuğu, idame ettirmek zorunda olduğu bir hayatı var. Sanatçılar sanıldığı gibi gümüş kaşıklarla sofraya oturmuyor’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X