Doburca meydana kavuştu

Osmangazi Belediyesi’nin her mahalleye bir meydan ve hizmet binası projesi kapsamında Doburca Mahallesi’ne kazandırılan hizmet binası ve meydan, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Doburca meydana kavuştu

Osmangazi Belediyesi Doburca Mahallesi’ne hizmet binası ve meydan inşa etti. Düzenlenen törenle hizmete açılan hizmet binası ve meydanın Doburca Mahallesi’nin 27 yılın ardından önemli bir değere kavuştuğunu belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Geçen 7 yıllık hizmet süremizde, Osmangazi’de pek çok ilklere imza attık. 1989 yılında Osmangazi’ye bağlanan Doburca Mahallemiz, aradan geçen 27 yılın ardından modern bir hizmet binası, muhtarlık ve meydana kavuştu. Amacımız, Doburca gibi köylerimizin orijinal kimliğini koruyarak, yaşam kalitesini artırmak” dedi.

Yaşanan terör olaylarının en kısa sürede sona ermesini dileyerek sözlerini sürdüren Başkan Dündar, ““Osmangazi Belediyesi olarak, kentin modern ve daha yaşanabilir hale gelmesi için gece gündüz çalışıyoruz Son dönemde gerek yatırım, gerekse sosyal belediyecilik adına dolu dolu hizmetler gerçekleştiriyoruz. İnsanlarımızla iç içeyiz. Bu gün de Doburca Mahallemize yepyeni bir meydan ve hizmet binası kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. İki kat olarak projelendirilen hizmet binamızda, iki tane çok amaçlı salon, muhtarlık, mutfak ve tuvaletler bulunuyor. Çevre düzenlemesi ve meydan ile birlikte toplam 300 bin TL’lik bir kaynak kullandık” dedi. 

Doburca Köyün’ün, 1989 yılında Osmangazi’ye bağlanmış bir mahalle olduğunu belirten Başkan Dündar, Bu mahallemiz, kendi orijinal yapısını koruyan, köy kimliğini kaybetmemiş bir mahallemiz. Şehrin içerisinde bir saklı bahçe gibi, Bizler, bu mahallelerimizin özelliklerini korumasını istiyoruz” diye konuştu.

Doburca Mahalle Muhtarı Ayhan Karakuş, yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Dündar’a teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X