‘Doğu’ya yatırım hamlesi STK desteği

Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da önceki gün açıkladığı ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı ve Yatırım ve Destek Hamlesi’ne sivil toplum kuruluşları destek verdi.

‘Doğu’ya yatırım hamlesi STK desteği
HABERİ PAYLAŞ

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, bölgede tarımdan sanayiye, hizmet sektöründen inşaata, ulaşımdan sağlığa kadar birçok sektörün önünü açacak teşvik paketi için Başbakan Yıldırım’a teşekkür etti.


Tellioğlu, ‘Bizler umut ediyoruz ki hükümetimizin kararlılığı, vatandaşlarımızın desteği ve bu yatırım ile teşviklerin sağlayacağı yeni imkanlar, terör örgütlerinin belini kıracaktır’ dedi. Güneydoğu’da istihdama yönelik yatırım politikaları ile konut inşasına destek verdiklerini belirten Tellioğlu, “İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu olarak üzerimize düşen her türlü vazifeye hazırız. Ülkemizin batısıyla doğusunu birleştiren 15 Temmuz gecesine karşı dik duran Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimizin müreffeh refah seviyesine ulaşabilmesi için her türlü hükümet politikasını destekliyoruz” ifadesini kullandı.

EL ELE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı ve Yatırım ve Destek Hamlesi’nin sonuç alacak etkili bir içeriğe sahip olduğunu, el ele verilerek programın başarıya ulaştırılacağını kaydetti.


Paketin, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere bölgenin farklı sorunlarının çözümünü sağlayacak bir içeriğe sahip olduğunu dile getiren Güral şöyle devam etti: ‘Başbakanımızın açıkladığı bu program hızlı bir ekonomik gelişmenin tüm unsurlarını taşıyor. Sadece bölge ekonomisinin canlanmasına değil, Türkiye ekonomisinin canlanmasına da katkı sağlayacak bir proje. Etnik köken ayrımı yapmadan milletçe sahip çıkarak programı birlikte başarıya ulaştıracağımıza inanıyorum.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X