Dündar muhtarları dinledi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, dağ bölgesi mahalle muhtarları ile istişare toplantısı düzenledi. İnkaya Mahallesinde gerçekleşen toplantıda muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Dündar, sıkıntıların giderilmesi noktasında fiki

Dündar muhtarları dinledi

Köylerin mahalleye dönüşmesiyle birlikte, merkezdeki hizmetlerin tamamının köylere de götürüldüğünü söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, “Osmangazi, 136 mahallesi ve 830 bini aşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 4’üncü ilçesi. Ancak, hizmet noktasında merkezde ne varsa, köylerimizde aynı hizmetleri alıyor. Geçiş süreci ile birlikte bir takım sıkıntılar yaşansa da, bunların hepsi belli bir plan dahilinde çözülüyor. Bu noktada muhtarlarımız, bizim en büyük yardımcılarımız” dedi.

Düzenli olarak gerçekleştirdikleri muhtarlarla buluşmaları, zaman zaman bölgesel olarak gerçekleştirerek, köylerin talep ve isteklerini ayrı olarak değerlendirdiklerini söyleyen Başkan Dündar, “Bu dönem, köylerimizi birer cazibe merkezine dönüştürecek, köyden merkeze göçün durdurmak için çok ciddi projeler geliştirdik. Her köyümüze bir meydan, spor tesisi ve çocuklarımız için parklar inşa ediyoruz. Geleneksel tarımı desteklemek adına köylerimize fidan desteği, soğuk hava deposu yapılması, kendi ürünlerini satabilecekleri pazar yeri oluşturmak gibi pek çok katkı sağlıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X