Dündar’dan BTTDD’ye iade-i ziyaret

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, derneğin eski başkanlarından Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ağırladı.

Dündar’dan BTTDD’ye iade-i ziyaret

Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Mustafa Dündar’a ‘Yuvanıza hoş geldiniz’ dedi. Mustafa Dündar’ın Yunanistan’daki Batı Trakya Türkleri’nin hak arama mücadelesine Türkiye’den önemli katkılar sağlayan isimlerden biri olduğunun altını çizen Eminlatif, “Dündar, 1996-2002 yılları arasında BTTDD Bursa Şubesi’nde başkanlık yaptı, ancak katkıları bu dönemle sınırlı kalmadı. Milletvekilliği ve halen başarıyla sürdürdüğü Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde de devam etti.

Bizler de göreve geldiğimiz günden bu yana kendisinin maddi, manevi desteklerini fazlasıyla görüyoruz. Ben Batı Trakya Türklerine ve milli davamıza katkılarından dolayı buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, BTTDD Bursa Şubesi’nin 9 ay önce göreve gelen yeni yönetimine, ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileterek, “Dışarıda hep görüşüyoruz; ziyaret bugün edebildik. Yeni bir heyecan, faaliyetler güzel. Allah mahcup etmesin” dedi.

Son dönemde Türkiye’de Batı Trakya Türklerinin meselelerinin çözümü için önemli adımlar atıldığının altını çizen Dündar, ancak Yunanistan’da Türk azınlığın sıkıntılarının devam ettiğine işaret etti. Dündar, Türk İslam eserlerinin korunması ve bazı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için Batı Trakya’ya daha fazla katkı sağlamak istediklerini, ancak Yunanistan’ın bundan rahatsız olduğunun da altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X