Dündar’dan kırtasiye yardımı

Osmangazi Belediyesi, Suriyeli Muhacirlere Yardım Derneği ve Bursa Fetihder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle Suriyeli Muhacirlere Yardım Derneği’nde eğitim gören 250 Suriyeli yetim çocuğa ve annelerine kırtasiye malzemesi, gıda kolisi ve okul

Dündar’dan kırtasiye yardımı

Suriyelilerin, ülkeleri üzerinde oynanan oyun nedeniyle evlerini terk edip göç etmek zorunda kaldığını ifade eden Başkan Dündar, “Bursa’da da şu anda 120, Osmangazi ilçemizde ise yaklaşık 40 bin Suriyeli kardeşimiz bulunmakta. Devletimizin ve sivil toplum örgütlerimizin yardımı ile bu kardeşlerimiz yaşamlarını sürdürüyor. Osmangazi’deki devlet okullarında eğitim gören 8 bin Suriyeli çocuğumuz var. 

Devlet okullarının dışında çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında da çok sayıda çocuğumuz eğitim görerek bir yandan Türkçeyi öğreniyor, diğer yandan da ülkemize adapte olmaya çalışıyor.  Bizler de belediye olarak hem derneklerimize hem de kültür merkezlerimize destek oluyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerine ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyoruz. İnşallah ülkelerindeki savaş biran önce son bulur ve Suriyeli kardeşlerimiz evlerine tekrardan kavuşurlar” dedi.  

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X