Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye övgü

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Johannes Zutt, geçen 10 yıl içinde Türkiye’de yaklaşık 6 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek, ”Türkiye gerçekten gelişmiş bir pazara sahip. Dünya Bankası burada ortak olmaktan gurur duyuyor” dedi.

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye övgü

Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen, ‘Küresel Gelişmeler ve Yatırım Ortamı’ konulu ’17. Uluslararası Enerji Arenası Konferansı’nda açılış konuşması yapan Zutt, Türkiye’nin bölgesel bir enerji merkezi olmak istediğini ve doğru kurumsal ve operasyonel çerçeveye sahip olunursa bunu gerçekleştirebileceğini söyledi.

Türkiye’nin çok büyük bir ekonomi olduğunun ve kendi kendine yetebildiğinin altını çizen Zutt, ”Geçtiğimiz 10 yıl içinde ülkede yaklaşık 6 milyar dolarlık yatırım yaptık. Türkiye gerçekten oldukça gelişmiş bir pazara sahip. Dünya Bankası burada ortak olmaktan gurur duyuyor” diye konuştu.

SINIRSIZ FIRSATLAR

ABD Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Erika Olson da Türkiye’nin enerji tedarik zincirlerinde kritik bir halka olduğunu, enerji sektöründe sınırsız fırsatlar barındırdığını söyledi. Olson, Türkiye’nin çok iyi bir lojistik altyapısı olduğunu dile getirerek, ”Enerjinin stabil olması tahmin edilebilir olması büyük önem taşıyor. Türkiye’de enerji sektöründeki arkadaşlarımızın görevleri bunu sağlamak. Dolayısıyla, Türkiye’nin bir doğalgaz ticaret merkezi haline gelmesini destekliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X