Edebali: Acil müdahale konusunda hazırlıklıyız

Türkiye yakın tarihini derinden etkileyen felaketin üzerinden 17 sene geçmesine rağmen yaşananların dün gibi hafızalarda yer aldığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, depremin değil kalitesiz binaların ve eğitimsizliğin can aldığın

Edebali: Acil müdahale konusunda hazırlıklıyız

Türkiye’nin deprem kuşağında yer almasından dolayı her zaman tedbirli olunması gerektiğini ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Tüm ülkeyi derin acılara boğan depremin üzerinden 17 yıl geçti. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak dileğidir. Özellikle bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür’ gerçeğini şiar edinerek şehrimizi geleceğe hazırlıyoruz” diye konuştu.

17 Ağustos depreminin, köklü değişikliklerin yapılmasının zorunluluğu açısından milat olarak kabul edilmesi gerektiğine de dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Binlerce insanımızı kaybetmenin acısı, ülkemizin deprem kuşağında olduğunu bir kez daha hatırlattı. Bu acıları bir daha yaşamamak adına ilçemizde kentsel dönüşümü bölgesel değil bütüncül olarak hayata geçiriyoruz. Yıldırım’daki kentsel dönüşüm projesi ihtiyaç değil bir zorunluluktur” şeklinde konuştu. 

Olası depremlere karşı diğer tedbirleri de sürekli gözden geçirdiklerini aktaran Başkan Edebali, “Mahalle konaklarımızda bulunan deprem odalarıyla olası depremlerde acil müdahale konusunda hazırlıklıyız. Ayrıca vatandaşlarımızı da çeşitli programlarla depremle yaşama konusunda bilinçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X