Edebali plan müjdesini Bakan ile birlikte verecek

Yıldırım Belediyesi’nin Ankara yolunun altındaki Arabayatağı, Ulus, Mevlana, Hacivat, Yavuzselim ve Çınarönü mahallelerinde uygulanacak kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili planların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığı öğrenildi.

Edebali plan müjdesini Bakan ile birlikte verecek

SEYİT GÜNDOĞAN

Planlar askıya çıkmadığı için henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, müjdeyi mayısın ikinci haftası Bursa’ya gelecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte verecek.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, büyük önem verdiği ve üzerinde 2.5 yıldır titiz bir çalışma yürüttüğü dönüşüm projelerini adeta reform olarak görüyor. Dönüşüm projeleriyle Ankara Yolu’nun altında yer alan Arabayatağı, Ulus, Mevlana, Hacivat, Yavuzselim ve Çınarönü mahallelerinin kaderi değişecek. Planların askı sürecinin ardından şuyulandırma çalışmaları başlayacak. 4-5 ay sürmesi beklenen şuyulandırma çalışmalarının ardından vatandaşlara tapuları teslim edilecek. Tapulaın teslim edilmesinin ardından mülk sahipleri müteahhitlerle görüşmelere başlayacak. 4 milyon 185 bin 200 metrekarelik alanda 8 kat imarla gerçekleştirilecek plan ve uygulamalar 102 bin 825 kişinin hayatını değiştirecek. Yeni ulaşım aksları, yeşil bantlar, güvenli konutlar, ticari alanların yer alacağı bölgeye; 5 anaokulu, 11 ilkokul, 8 ortaokul, 6 lise, 19 dini tesis ve 4 aile salığı merkezi yapılacak.

VATANDAŞLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, bu bölgede bulunan hak sahipleri ile birebir görüşülerek vatandaşların mevcut emlaklarının değerinin yeni projelerde korunacağını söyledi. Türkiye’nin ve Bursa’nın çok içinde bulunduğu deprem gerçeğine dikkat çeken Edebali, “Bu nedenle insanların yaşam haklarını güvence altına almak adına mevcut yapı stoğumuzu yenilemek zorundayız. İnsanlarımız için güvenli yaşam alanları inşaa ederken, aynı zamanda yaşam standartlarını da yükseltmek adına yaşam alanlarını, spor tesisleri, yeşil alanlar, meydanlar gibi sosyal donatı alanlarıyla taçlandıracağız. Burada temel önceliğmiz vatandaş rızası olacak. İnsanlarımıza projelerimizin onların yaşam kalitelerini yükselteceğini, bu projelerin kendi yararlarına olduğunu en ince detayına kadar anlatarak uygulamaya koyacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X