Edebali’den çevre temizliği harekâtı

Çevre temizliğine karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerle birlikte çöp toplayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çocuklarımıza yeşil ve temiz bir dünya bırakmak hepimizin öncelikli sorumluluğudur” dedi.

Edebali’den çevre temizliği harekâtı
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi, ‘sürdürülebilir çevre politikaları’ kapsamında çalışmalarına hız kesmeden sürdürürken aynı zamanda çevre temizliği konusunda yaptığı uygulamalarla da toplumda farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, öğrencilerle birlikte parklarda ve sokaklarda çöp toplayarak çevre temizliği konusunda öncü bir çalışmaya daha imza attı. Öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği etkinliğin çevre temizliği bilincinin 7’den 70’e herkese sorumluluğunda olduğunu vurgulamak amacıyla önemli olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İnsan doğası gereği çevresiyle var olan bir canlıdır. Çevresel etkiler insan hayatını olumlu ya da olumsuz etkiler. Çevremizi korur devamlılığını sağlarsak hayatımız olumlu etkilenir. Eğer hoyratça kullanırsak geleceğimizle ilgili en büyük tehlikeyi yaşar, sonuçları geri dönülmez yaralar açar” diye konuştu.

 

‘DOĞAL KAYNAKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ’

Çevre temizliğinin insanlığın geleceği için hayati bir önem taşıdığının altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Gelecek nesillerin daha iyi şartlarda yaşaması için çevre temizliğine azami dikkat etmeliyiz. Çevre bize miras değil bizden sonrakiler için emanettir. Havamız, toprağımız, suyumuz, bitkilerimiz ve tüm doğal güzelliklerimiz bizim için birer nimettir. Bunun kıymetini iyi bilmemiz lazım” şeklinde konuştu. Yaptıkları çevre temizliğinin Yıldırımlıların duyarlılığını artırmak adına gerçekleştirdiklerini de belirten Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak haftanın 7 günü sokaklarımızda çöp topluyoruz. Çevre temizliğini sadece çöp toplama olarak görmüyoruz. Atık yönetimini üst seviyelere çıkararak geri dönüşüm konusunda Avrupa standartlarını yakalamaya başladık. 250 ton cam atık 25 ton petrole eş değer. Sahip olduğumuz doğal kaynaklara hepimizin sahip çıkması gerekir. Unutmayalım ki yeşil ve temiz bir dünyayı çocuklarımıza bırakmak bizim asli belediyecilik görevimizden ziyade, insani sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X