Edebali`den mantar uyarısı

Türkiye genelinde mantardan zehirlenmelerinin artması üzerine harekete geçen Yıldırım Belediyesi, halk pazarlarında satışa sunulan yabani mantarları topladı.

Edebali`den mantar uyarısı
HABERİ PAYLAŞ
Yıldırım Belediyesi ekipleri ilçede kurulan semt pazarlarında mantar denetimi yaptı.
 
Denetimlere bizzat katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yabani mantar yerine kültür mantarları satan pazar esnafını tebrik etti. Edebali, kırlardan toplanan ve zehirli olma ihtimali bulunan yabani mantar satan esnafı bu ürünleri tezgahlarından kaldırmaları konusunda ikaz etti.
 
İZİN VERMEYECEĞİZ
 
Vatandaşın sağlığını tehdit eden ürünlere hiçbir zaman izin vermeyeceklerini ifade eden Edebali, ‘Yağan yağmurların ardından çıkan güneş, mantarı aşırı artırdı. O mantarların hiçbir denetime tabi tutulmadan pazarlarda satılması insanlarımızın sağlığı açısından çok ciddi bir tehlike. Son günlerde zehirlenme vakaları oluyor. Ekiplerimizle beraber yaptığımız denetimlerde, belgesiz ve kültür mantarı haricindeki mantarların satışına son verdik. Mantar tabii ki önemli bir gıda kaynağı, ama kültür mantarı dediğimiz mantar çeşidini yemeliyiz. Bu denetimleri Yıldırım’daki bütün pazarlarda yapacağız’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X