Eğitime bir okul daha

Yenişehir Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni binasının açılışı yapılırken, Osmangazi Lisesi’nde 10. sınıfta öğrenim gören 44 öğrenciye de tablet bilgisayar dağıtıldı.

Eğitime bir okul daha

GÜRHAN ADANA

 

Kaliteyi yakalamak, başarıyı yakalamak için mutlaka eğitimin bütün taraflarının işbirliğine ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu, gençliğe yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunun altını çizdi. Bursa’da meslek lisesi oranının yüzde 65 oranında ve Avrupa standartlarında olduğunu kaydeden Karaloğlu, erkek çocuklar gibi kız çocuklarının da okutulması gerektiğini kaydetti. 

Karaloğlu, “Binalarımızı yeniliyor, daha çağdaş, modern, depreme dayanıklı binalar inşa ediyoruz. Bu alanda ciddi mesafeler aldık. Bir taraftan öğretmen diğer taraftan öğrenci ama mutlaka veli de öğretimin bir parçası haline gelmek durumunda. Bu işbirliğini sağladığımızda Bursa’da eğitimin kalitesini yukarıya taşımamak için hiçbir engelimiz yok diye düşünüyorum” dedi. 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de bugün bütçenin yüzde 17’sinin eğitime aktarıldığını belirtirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, eğitim alanında yapılan yatırımları anlattılar. Altepe, “Büyükşehir Yasası’yla 400’e yakın okula destek olmaya başladık. Hayırsever işadamlarımız da katkı sağlıyorlar” dedi.

ÖĞRENCİLERE TABLET BİLGİSAYAR

Vali Karaloğlu ve beraberindeki heyetin sonraki durağı ise Yenişehir Osmangazi Lisesi oldu. Burada da Fatih Projesi kapsamında 44 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı. Eskiden okullarda tebeşir bulunamadığını belirten Vali Karaloğlu, “Devletimiz her türlü imkanı seferber etti. Kendinize, ailenize, şehrinize faydalı insan olmanızı istiyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X