Eğitime destek sürecek

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, ilçeye Büyükşehir eliyle iki adet okul kazandırılacağını söyledi.

Eğitime destek sürecek

SADULLAH ORGAN

 

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki meclis üyeleri ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican’ı ziyaret etti. Kamudaki en büyük nüfusa sahip kurumlarından birinin Milli Eğitim olduğunu ifade eden İnegöl  Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek ve katkıların devam edeceğini özellikle beyan etmek istiyorum. Yeni okullar, mevcut okulların restorasyonu ve birçok düzenleme için elimizden gelen desteği yapıyoruz” dedi.

Okulların tadilatı, çevre düzenlemesi ve benzeri işlerde, sosyal kültürel faaliyetlerde İnegöl Belediyesinin desteğini aldıklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ise, “Okullarımızda 52 bin örgün olmak üzere 58 bin 500 öğrenciye hitap ediyoruz. Milli eğitim çalışanlarının sayısını da eklersek, 3 bin 500 çalışanımız vardır. Bu sayı birçok ilçenin nüfusundan büyük. Sıkıntıları birer birer gideriyoruz” diye konuştu.

İKİ OKUL MÜJDESİ

İnegöl’e Büyükşehir eliyle iki adet okulun kazandırılacağını aktaran Bilican, okulların proje ihalesinin tamamlandığını ifade ederek, “Erdem Beyazıt Okulu’nun diğer sağlam olmayan bloğu yıkıldı, yerine bir okul yapılacak. Aynı zamanda 100. Yıl İlk ve Ortaokulu’nun sağlam olmayan ek binasının yerine de bir okul yapılacak. Proje ihaleleri tamamlandı. Haziran ayı itibariyle okul yapımlarının başlamasını ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X