EKA Kurs sokak hayvanlarını unutmadı

Bursa’da yürüttüğü pek çok toplumsal gönüllülük çalışması ile fark yaratan EKA Kurs sokak hayvanlarını da unutmadı.

EKA Kurs sokak hayvanlarını unutmadı

Bursa’nın gençleri için binerce ücretsiz kitap, deneme dağıtımı, sınav simülasyonları, ücretsiz tercih tırları ile binlerce gencin eğitimine destek olan EKA Kurs, ağaçlandırma projesi, tohum dağıtımı gibi çalışmalarının ardından sokak hayvanlarına yönelik etkinliği ile ses getirdi.

Dünya sokak hayvanları gününde, EKA Kurs, 35 kişilik gönüllü öğrenci ekibi ve yöneticileri ile birlikte, Bursa’nın beş farklı noktasında 200 kg kedi ve köpek maması dağıtımı yaparak, sokak hayvanlarını besledi. Hayvanları besleyen, seven genç öğrenciler halkın takdirini topladı.

Kurucu Kemal Karakaya, yürüttükleri sosyal faaliyetlerin, toplumsal gönüllülük çalışmalarının, doğaya, hayvanlara, insanlara kısaca tüm canlılara saygılı, sürdürülebilir çevre bilincine sahip gençler yaratmayı amaçladığını belirtti. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir Dünya bırakmak için tüm eğitim kurumlarının ve öğretmenlerin sorumluluk üstlenmesini gerektiğini vurgulayan kurum, yaptığı çalışmalar ile halkın takdirini kazandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X