Ekim Ayının Konusu ‘Sevgi’

Manisa’nın Kula ilçesindeki Kenan Evren İlköğretim Okulu öğrencilerinin kırmızı beyaz kıyafetler giyerek okul bahçesinde oluşturdukları Türk Bayrağı görseli vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Ekim Ayının Konusu ‘Sevgi’

Kula Kenan Evren İlköğretim Okulunda, her ay farklı konular belirlenerek yapılan projeler kapsamında ekim ayının konusu ’Sevgi’, alt konu olarak da ’Vatan’ sevgisi olarak belirlendi. Belirlenen konu çerçevesinde çeşitli projeler yapan ilkokul öğrencileri, kırmızı-beyaz giyinerek, okul idarecileri ve öğretmenleri ile birlikte okul bahçesinde Türk Bayrağı görselini oluşturdular. Öğrencilerin kırmızı-beyaz giyinişi ve oluşturdukları Türk Bayrağı görseli, vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Okul Müdürü Hüseyin Mutlu, okulun rehberlik öğretmeni Ayşe Savaş ve bir grup öğrenci, Kula ilçe Şehitliğini ziyaret ederek, kısa süre önce şehit olan Özel Harekat Polisi Nedim Erbay ve diğer şehitler için dua ettiler. Her ay farklı projeler ile öğrencilere sadece ders olarak değil kültürel ve fiziksel etkinliklerin de düzenlendiğini dile getiren Kula Kenan Evren İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Mutlu, “Her ay farklı konuları ele alarak, öğretmen arkadaşlarımız ile beraber öğrencilere sadece ders eğitim değil, öğrencilerin gelişiminde fiziksel, kültürel ve benzeri konularda da eğitim veriyoruz. Ekim ayı konusu olarak belirlediğimiz ‘sevgi’ konulu proje kapsamında alt konu olarak da ‘Vatan Sevgisi’ konusunda öğrencilerimize eğitim vermeye çalıştık. Son zamanlarda artan terör olaylarında yaşamanı yitirerek şehit düşen kahramanlarımızdan Özel harekat Polisi Şehit Nedim Erbay ve diğer Kulalı şehitlerimizi ziyaret ederek dua ettik. Vatan uğruna şehit düşen polis,asker,güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullanarak, önümüzdeki aylarda bu tip eğitici projelerin devam edeceğini belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X