‘Ekonomide işler iyi gidiyor’

Bursa Ticaret Borsasında (BTB) yılın ilk yarısındaki işlem hacmi 1 milyar 421 milyon 783 bin 762 lira olarak gerçekleşti.

‘Ekonomide işler iyi gidiyor’

BTB Başkanı Özer Matlı, yaptığı açıklamada, borsada geçen yılın ilk yarısında 1 milyar 182 milyon 346 bin liralık işlem gerçekleştirildiğini hatırlattı. Bu yılın ilk yarısında ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,2’lik artışla 1 milyar 421 milyon 783 bin liralık hacme ulaşıldığını belirten Matlı, borsa kotasyonuna tabi ürünlerdeki iç talebin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. 

Matlı, ”Yılın ilk yarısını başarılı bir şekilde tamamladık. Ekonomide işler iyi gidiyor, çarklar hızla dönmeye devam ediyor. İşlem hacmindeki artışta Bursa’nın önemli bir gıda, tarım ve hayvancılık kenti olmasının payı büyüktür” dedi. Matlı’nın verdiği bilgiye göre, yılın ilk yarısında BTB’de en çok işlem gören ürünler arasında 448 milyon 613 bin lira ile zeytin ilk sırada yer alırken, bunu 132 milyon 833 bin lira ile et, 129 milyon 962 lirayla mısır izledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X