Elektrik dağıtım şirketlerini birinci elden denetleyeceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bu yılın Mart ayında elektrik dağıtım hizmetleri memnuniyet anketi yaptırdıklarını belirterek, “Bundan sonra bu anketlere bağlı olarak elektrik dağıtım şirketlerinin performanslarını birinci elden denetleye

Elektrik dağıtım şirketlerini birinci elden denetleyeceğiz

Elektrik Dağıtım Hizmetleri (ELDER) 9’uncu Sektör Toplantısı’nda konuşan Albayrak, 2016-2020 uygulama döneminde elektrik dağıtımının ilk kez tamamen özel sektör tarafından yapılacağını kaydetti. Elektrik dağıtım şirketlerinin performanslarını sahada yaptıkları anketlerle değerlendirdiklerini ve mart ayı içerisinde memnuniyet anketi yaptırdıklarını ifade eden Albayrak, “Bu kapsamda şirketler, müşteri memnuniyetini etkileyen en önemli hususlar olan; tedarik sürekliliği, hizmet kalitesi, teknik kalite ve bu kriterlerin sonuçları bağlamında gerekli yatırımların ve işletme faaliyetlerinin yapılıp yapılmadığı hususunda farklı ekipler ve farklı zamanlarda planlı/plansız, haber edilerek veya haber edilmeksizin denetlenecektir” dedi. 

Albayrak, bundan sonra söz konusu anketlere bağlı olarak elektrik dağıtım şirketlerinin performanslarını birinci elden denetleyeceklerini vurgulayan Albayrak, ”Yerine getiren gruplara desteğimiz eskisinden daha fazla olarak devam edecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X