Elektrikli bisikletle ‘sinek avlıyorlar’

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen sinek ve haşereyle mücadele çalışmaları kapsamında oluşturulan elektrikli bisikletli ekipler, sinek üreme noktalarını ilaçlıyor.

Elektrikli bisikletle ‘sinek avlıyorlar’

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, ilaçlama hizmetleri kapsamında ilk kez bu yıl kadroya katılan elektrikli bisikletli ilaçlama ekiplerinin, ilaçlama hizmetlerinin daha kısa zamanda daha çok noktada gerçekleştirilmesine olanak sağladığı belirtildi.

Elektrikle çalışan ve yanlarında ilaçlama tankı bulunan çevre dostu bisikletlerle tüm sokak aralarındaki karasinek üreme noktalarının sık ve daha pratik şekilde ilaçlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tüm Türkiye’ye örnek teşkil eden ve halen 14 farklı noktada çalışmalarını sürdüren elektrikli bisikletli ilaçlama ekibinin sayısının da zamanla artırılması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesinin daha yaşanabilir şehir Bursa’yı oluşturma hedefi doğrultusunda, halk sağlığını önemseyen bu çalışmayla karbon emülsiyonunun düşürülmesi ve çevre sağlığının korunması amaçlanıyor.”

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmalarının, 234 personel ve 94 ilaçlama aracını kapsayan Türkiye’nin en büyük ilaçlama kadrosu tarafından yürütüldüğü aktarılan açıklamada, “Sivrisinekle mücadelede yaklaşık 50 bin larva üreme noktası, mart ayı başından bu yana 15 gün aralıklarla ilaçlanmaya devam ediliyor. Karasinek ilaçlaması olarak da il genelindeki karasinek üreten tüm çöp konteynerleri, ahırlar ve benzeri alanlar haftada iki kez ilaçlanıyor.” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X