Elif ve İdil’in sağlık durumu nasıl? Bakan Koca’dan açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 saat sonra enkazdan kurtarılan 3 yaşındaki Elif bebek ve 55 saat sonra kurtarılan İdil Şirin’in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Elif ve İdil’in sağlık durumu nasıl? Bakan Koca’dan açıklama

Bakan Koca, 65 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek ve 55 saat sonra kurtarılan 14 yaşındaki İdil Şirin’in sağlık durumlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “ELİF PERİNÇEK. 65 saat sonra kurtarıldı. 3 yaşında. SAĞLIK DURUMU: Bilinci açık, ciddi bir kas ezilmesi ya da kırığı yok. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor. İki ablasının da durumu iyi” dedi.

Bakan Koca, İdil Şirin’in sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada ise, “İDİL ŞİRİN. 55 saat sonra kurtarıldı. 14 yaşında. SAĞLIK DURUMU: Bilinci açık, hayati fonksiyonları yerinde, böbrek fonksiyonları normal. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor. Tetkikinde omurgasında kırık görülmedi” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X