Emek parklarla nefes alıyor

Bursa’nın griye dönen rengini tekrar yeşile çevirmek için çalışan Osmangazi Belediyesi, Emek Mahallesi’nde bulunan Turgut Özal ve Karayel parklarını genişletip yenileyerek mahalleye nefes aldırdı.

Emek parklarla nefes alıyor
HABERİ PAYLAŞ

2016 yılında 48 bin metrekarelik alana 39 park yaparak ilçeye 20 bin 659 metrekare yeşil alan kazandıran Osmangazi Belediyesi, 2017’de de park ve yeşil alanlar oluşturmaya devam ediyor.

Emek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde zamanla kullanılmaz hale gelen Turgut Özal ve Karayel parkları genişletilerek yenilendi.

Ağaçlandırma çalışmaları yapılan parklara çocuklar için oyun grupları yerleştirilirken, yetişkinler için de fitness aletleri yapılıp, oturma alanı ve yürüyüş yolları oluşturuldu. Toplam 12 bin 49 metrekare alana sahip olan parklar çocuklar için eğlence, vatandaşlar için de bir araya gelmelerine imkan sunan sosyal donatı alanları oldu.

Yenilenen parkları gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Nefes alan planlı bir Osmangazi oluşturmak için çalışıyoruz. Park ve meydan çalışmalarımız da bu hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Emek, bugüne kadar birçok ciddi yatırım yaptığımız bir bölgemiz. Fatih Sultan Mehmet Mahallemiz’e nefes aldırmak adına bölgede bulunan Turgut Özal ve Karayel parklarını yeniledik. Emek bölgesine şu ana kadar 14 park yaptık” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X