Emekliye promosyonda sona doğru

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 11,7 milyon emekliye verilecek promosyonla ilgili olarak bankalarla yapacağı protokolü hazırladı.

Emekliye promosyonda sona doğru

Edinilen bilgiye göre SGK, hem Ziraat, Halk ve Vakıf Bank hem de PTT Bank ve özel bankalarla söz konusu protokolü imzalayacak. Yaklaşık 15 gün önce 4,2 milyon emeklinin maaş aldığı bankalarla SGK’da toplantı yapılmış, Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı promosyon şartları kendilerine anlatılmıştı. SGK yetkilileri, söz konusu toplantıda özel bankaların promosyona ilişkin bir itirazda bulunmadığını, konuyu yetkili organlarından değerlendireceklerini açıklamışlardı. Aradan geçen 15 günün ardından yetkililer, bu hafta promosyon protokolünü tamamladıklarını ve önümüzdeki hafta tüm bankalarla tek tek görüşüp imzaların atılacağını söylediler. Yetkililer, ”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun onayından sonra protokol imzalarını önümüzdeki hafta bitirmeyi planlıyoruz” dediler.

MARTTA DAĞITILACAK

Yetkililer, mart ayından itibaren de emeklilerin maaş promosyonlarını alabileceklerini ifade ettiler. Başbakan Binali Yıldırım, 1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira; 1000-2000 lira arası maaşı olana 375 lira; 2000 lira üzeri maaş alana da 450 lira promosyon verileceğini duyurmuştu. Ancak yaklaşık 7,5 milyon emeklinin maaş aldığı Ziraat, Halk ve Vakıfbank ile promosyon konusunda anlaşılmış; 4,2 milyon emeklinin maaş aldığı PTT Bank ve diğer bankalarla ise görüşme yapılmamıştı. Daha sonra yapılan açıklamada, tüm emeklilerin bu promosyondan yararlanacağı vurgulanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X