Emniyet 6 bin 500 polis alıyor

Polis meslek eğitimlerine 6 bin 260`ı erkek 6 bin 500 aday, asıl olarak alınacak.

Emniyet 6 bin 500 polis alıyor
Bin 950 aday ise yedek olarak belirlenecek. Adaylar alacakları 6 ay süreli eğitimin ardından polis memuru olarak göreve başlayacak.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, polis adaylığı için 2014’te başlatılan 14’üncü dönem polis meslek eğitimlerine, 2013 ve 2014 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden KPSS – P3 puan türünden 60 ve üzeri puan alan, en az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek.
 
SON GÜN 7 KASIM…
 
Adayların, il emniyet müdürlüklerinin eğitim şube müdürlüklerine 7 Kasım’a kadar istenen belgelerle şahsen başvurmaları gerekiyor. Başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgiler, ‘http://www.egitim.pol.tr/Duyurular/Sayfalar/yeni-duyuru.aspx’ internet adresinde yer alıyor.
 
POLİS OKULLARINDA KONTENJAN ARTIRILDI
 
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik, daha önce sadece Ankara ile sınırlı olan fakülte yüksek okulları alımlarının, mevcut imkan ve fiziki şartlar zorlanarak üç şehre çıkarıldığı, öğrenci sayısının da yılda ortalama 25’ten 2 bin 500’e çıkarıldığı bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X