En büyük esnaf odası eğitime odaklandı

Bursa Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Ali Özkan İlhan, 2017 yılı planlamalarının temeline eğitim ve öğretimi koyduklarını söyledi.

En büyük esnaf odası eğitime odaklandı

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) içerisinde üye sayısı ve değişik meslek gruplarını barındırması açısından en büyük oda olma özelliğini taşıyan MESO, faaliyetlerini sürdürüyor. Üye odaklı bir yönetim anlayışı belirlediklerini kaydeden Başkan İlhan, “Göreve geldiğimiz 3 yılı aşkın süre zarfında ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım iletişimi ve paylaşımı ön planda tutan, üyelerimizin faydalanacağı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2017 planlarımızı yaparken bu yılı eğitim yılı olarak ilan ettik. 250 üyemizin çocuğuna 150 liralık kırtasiye yardımı yaparak yeni başlayan eğitim öğretim yılında destek olmaya çalıştık. Geçmiş yıllarda başladığımız ihtiyaç sahibi üyelerimizin çocuklarına yönelik eğitim bursu uygulamamız sınırlı sayıda da olsa devam ediyor” dedi.

FARKLI PROJELER DEVREDE

Mesleki eğitimine katkı koymak için bir dizi eğitim programını devreye aldıklarını anlatan İlhan, “Üyelerimizin ticaretlerini daha yetkin devam ettirebilmesi Oda olarak bizim sorumluluk alanlarımızdan birisi. Bu bağlamda sosyal medya, e-ticaret, hijyen ve son olarak KOSGEB Girişimcilik eğitimine başladık. KOSGEB, ADAPTEKS ve BEBKA desteği ile bin 500 üyemizi daha farklı projelerden yararlandırmak istiyoruz” diye konuştu. Girişimcilik eğitiminin içeriği hakkında da bilgi veren İlhan, eğitimin haftada 5 gün üzerinden 40 saatte 30 kişilik gruplar halinde verileceğini söyledi. Üyelerin eğitime ilgisinden memnuniyetini dile getiren İlhan, “30 kişilik gruplar halinde planladığımız eğitim, üyelerimizin yoğun talebi dolayısıyla 6 grup halinde devam edecek. 2017’de MESO olarak çok farklı alanlardaki eğitim ve sertifikasyon süreçlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X