En büyük rakibiniz kendiniz

Sinan Oral ve Erdinç Kayan, yeşil beyazlı kulübün altyapısındaki genç oyuncularla buluştu.

En büyük rakibiniz kendiniz

Bursaspor Futbol Akademisi’nde eğitim alan U14 ve U15 takımlarındaki futbolcular dün yeşil beyazlı kulübün efsane futbolcularından Sinan Oral ve Erdinç Kayan ile Kent Müzesi’nde bir araya geldi. Gerçekleştirilen söyleşiye Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Turan, Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Adnan Örnek, U14 ve U15 takımlarının teknik heyet ve futbolcuları katıldı.

DOĞRU İNSAN OLUN

Efsane futbolculardan Sinan Oral genç sporculara hitaben yaptığı konuşmada, “Bizim zamanımızda okulda andımız okutuluyordu. Orada doğruluk ve dürüstlükten bahsediliyordu. Eğer siz doğru insan olursanız hayat size bunun karşılığını fazlasıyla verecektir. Bütün hayatınız boyunca çalışmalısınız” dedi. Erdinç Kayan ise kısa boyu olmasına rağmen stoper mevkiinde sıçrama yeteneği ile bu açığını kapatabildiğini belirterek, “En büyük rakibiniz kendinizsiniz. Bizim zamanımız da çocuklar sokaklarda futbol oynar ve motorik özelliklerini geliştirirlerdi. Sizlerin bu durumları yok. Bu yüzden antrenmanlarda hocalarınızın söylediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz” diye konuştu.

Bursa Kent Müzesi’nde altyapı öğrencileriyle gerçekleşen söyleşinin sonunda Erdinç Kayan ve Sinan Oral’a günün anısına teşekkür plaketi takdim edildi.  

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X