En çok atık pil toplayanlara ödül

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi program düzenleyerek çevreye duyarlı nesil yetiştirmeye katkı sağlıyor. Bu kapsamda Bursa genelinde yapılan okullar arası ‘Atık pil toplama’ k

En çok atık pil toplayanlara ödül

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, tüm okulların ‘atık pil toplama’ kampanyasına büyük ilgi gösterdiğini, bunun da kendilerini sevindirdiğini söyledi. Yeşil Bursa ve çevreci bir gençliğin yetişmesi için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirten Karlık, kampanya sayesinde 22 bin tondan fazla atık pil toplandığını, öğrenciler arasında çevreye duyarlılığın arttığını ifade etti. 

Konuşmaların ardından kampanyada dereceye giren Yıldırım Şehit Piyade Onbaşı Orhan Tezcan İlköğretim Okulu, Osmangazi Sönmez İlköğretim okulu, Karacabey Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Nalan Fidan tarafından ödülleri takdim edildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X