En çok izlenen kanal hangisi?

Sina Koloğlu, kanalların reytinglerini kaleme aldı.

En çok izlenen kanal hangisi?
HABERİ PAYLAŞ

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, Marketing Türkiye’nin yaptıtdığı ‘En beğenilen diziler’ araştırmasından yola çıkarak televizyon kanallarının reytinglerini kaleme aldı.

En çok izlenen kanal hangisi?

Reklam sektörünün önemli dergisi Marketing Türkiye, ‘En beğenilen diziler’ başlığıyla bir araştırma yaptırmış. Türkiye’nin televizyon resmi de çıkıyor bir oranda. 450 kişiyle ‘online’ olarak yapılmış, Sosyo Ekonomik Statü (SES) oranları temel alınmış. 2018 yılının en çok izlenen kanalı Kanal D (yüzde 50), FOX (yüzde 47), atv (yüzde 45), Star (yüzde 29), TRT 1 (yüde 27) ve TV 8 (yüzde 27) olmuş.

En çok takip edilen ilk dört dizi

‘Çukur’ (yüzde 11), ‘Arka Sokaklar’ (yüzde 10.6), ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ (yüzde 6.4) ve ‘Bir Zamanlar Çukurova’ (Yüzde 6.3) en çok izlenen dört yapım.

Evde TV izleme devri bitiyor

İnternetten dizi izleme alışkanlığının TV’den izlenme alışkanlığının önüne geçtiğini bu araştırma gösteriyor. ‘Yayın saatinde izleme’ yüzde 73’le ilk sırada. YouTube’dan, dizi sitelerinden, TV web sitelerinden, ücretli TV hizmetlerinden izleme gibi internet üzerinden takip şıklarının toplamı yüzde 85 ediyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X