En önemli yatırım insan kaynağı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, istihdam oluşturarak büyümek için ülkelerin yapacağı en önemli yatırımın insan kaynaklarına olacağına inandıklarını söyledi.

En önemli yatırım insan kaynağı

G20 Toplantıları kapsamında Sheraton Otel’de gerçekleştirilen ‘Hazine ve Çalışma Bakanları Toplantısı’nın ardından Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Bakan Erdem, basın toplantısı düzenledi. Erdem burada yaptığı konuşmada, ‘İstihdam oluşturarak büyümek için ülkelerin yapacağı en önemli yatırımın insan kaynaklarına olacağını inanıyoruz’ dedi. Erdem, bu nedenle, gençlerin niteliklerinin artması ve daha iyi işlerde istihdam edilebilmeleri için G20 Beceriler Stratejisi’ni hazırladıklarını bildirdi.

KALİTELİ İSTİHDAM

Mevcut ekonomik ve istihdam piyasası görünümünü irdelemek suretiyle istihdam ve büyüme bağlantısı ile karşılıklı etkileşimlerini derinlemesine ele aldıklarına işaret eden Erdem, ‘Daha fazla ve kaliteli istihdam oluşturan, insana rağmen değil, insanla büyüyen ekonomilerin güçlendirilmesi noktasındaki gerekliliği bir kez daha ortaya koyduk’ diye konuştu.

FARUK ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Görevini devraldığı eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e de G20 istihdam sürecini bugüne kadar başarıyla yürüttüğü için teşekkür eden Erdem, ‘Biz de kendisinden aldığımız bayrağı ileriye taşımak amacıyla çalışmaya devam edeceğiz’ diyerek sözlerini tamamladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X