En sık yapılan dekorasyon hataları

Hemen herkes evini dekore ederken bu hataları yapıyor.

En sık yapılan dekorasyon hataları

Tabloları çok yükseğe asmak

 

Tabloların orta kısmının göz hizamızda olması gerekir. (Bu da yaklaşık yerden 150 cm yukarda demek oluyor.) Tablolarınızın yerini düzenlediğiniz zaman farkı anlayacaksınız.

 

Bütün mobilyaları duvara dayamak

 

Mobilyaların, odanın ortasında durması kulağa garip geliyor ancak bütün mobilyaları duvara dayamak da odanın samimi havasını yok ediyor. Odanın daha rahat görünmesi için mobilyalarınızı duvarlardan uzaklaştırın.

 

Renklerden korkmak

 

Evimizde monokromatik beyazı kullanmayı seviyoruz ancak her odada birkaç tane öne çıkan renk olmadığı zaman odalar çok boş görünüyor. Evinize turkuaz objeler göz alıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Yatakta ve koltukta çok fazla yastık olması

Yastıklar odaya renk ve detay katmak için mükemmel bir yol ancak misafirler koltuğa oturmak istedikleri zaman yastıkları kaldırmak zorunda kalıyorlarsa aşırıya kaçmış olabilirsiniz.

 

Trendlere uymaya çalışmak

 

Evde trendlere yer vermenin yanlış bir yanı yoktur ama bir odada çok fazla trend eşya olması o odanın kolay demode bir hal almasını sağlayacaktır.

 

Televizyonu odanın odak noktası yapmak

 

Televizyonu, evde sahip olduğunuz en güzel eşyaymış gibi evin odak noktasında bulundurmak yerine onu bir dolabın içine yerleştirebilirsiniz veya etrafını tablolarla süsleyebilirsiniz.

 

Işıklandırmayı unutmak

 

Tavan lambalarının evinize hoş bir hava kattığını kimse düşünmez. Odalarda yer lambaları ve masa lambalarından oluşan bir kombinasyon yaparak odanıza sofistike bir görünüm katabilirsiniz.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X