Endonezya’nın gözü Bursa’da

Endonezya Büyükelçisi Wardana, Bursa programı kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret etti.

Endonezya’nın gözü Bursa’da
HABERİ PAYLAŞ

Başkan Aktaş, Endonezya’nın Bursa’ya ilgisinin sevindirici olduğunu söyleyerek, konuklarına kentle ilgili bilgiler verdi.

Bursa’nın 3 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin 4. büyük, ihracatta ise 2. büyük şehri olduğunu anlatan Aktaş, Bursa ve Türkiye’nin yıldızının son dönemde daha da parladığını dile getirdi. Geçen hafta katıldığı Cidde Turizm Fuarı’na dair gözlemlerini de anlatan Başkan Aktaş, Bursa’nın turizm potansiyelinin Ortadoğu’dan yoğun ilgi gördüğünü kaydederek, “Endonezya, mesafe olarak uzak da olsa iyi tanıyıp bildiğimiz bir ülkedir.

Endonezya denince Türk halkının yüzünde tebessüm oluşuyor. Hac ve Umre’ye gittiğimizde Endonezyalıların ne kadar saygılı ve düzenli olduklarını da görüyoruz. Ülke nüfusunun 250 milyona ulaştığını biliyoruz.

2018 yılı sonlarında ve 2019’da Endonezya’da yapılacak fuarlara Bursa ve Türkiye olarak katılacağız. Ülkemizi ve Bursa’yı Endonezyalılara yakından anlatacağız” diye konuştu. Bursa’ya daha önce 6 kez geldiğini söyleyen Büyükelçi Wardana ise Endonezya’nın Bursa ile ihracat ve ithalatını arttırmak istediklerini ifade etti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X