Engelli çocuklarına bakabilmek için yardım eli bekliyor

Bursa’da Salık ailesinin engelli çocukları çeşmeyi açık bırakınca evlerini su bastı. Kiracı olarak oturdukları evde eşyalar kullanılmaz hale geldi. Maddi durumları olmayan Salık ailesi hayırsever vatandaşlardan yardım eli bekliyor.

Engelli çocuklarına bakabilmek için yardım eli bekliyor

Merkez Osmangazi ilçesi Zafer mahallesinde kiracı olarak oturan Salık ailesinin 21 yaşındaki engelli çocukları Mustafa Salık’ın çeşmeyi açık bırakması sonucu evlerini su basınca ev kullanılmaz hale geldi. Maddi durumları bozuk olan Salık ailesi engelli çocuklarına bakabilmek için hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor. Küçükken geçirdiği havale sonucu engelli olan ve diğer çocuğu ise doğuştan engelli olan baba Yusuf Salık çaresizce kendine yardım eli uzatılmasını bekliyor. 

Baba Yusuf Salık,“ Mutfağa su içmek için gidiyor. Çeşmeleri açıyor çeşmeyi açarken de buradaki kap düşüp gideri kapatıyor. Daha sonra lavabo su ile dolup taşınca evi su basıyor. O anda da bebek ağladı. “Biz ne oluyor” diye bir kalktık ki her taraf su içinde. Evimiz kira, ev sahibi görse bizi evden kovar. Gücüm kalmadı 2 çocuğum engelli eşim onlara bakıyor ben çalışıyorum ama yetişemiyorum hayırsever vatandaşlardan yetkililerden yardım bekliyoruz “ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X