Engelli hayırsever engellilere umut oldu

Keles’te 1982 yılında geçirdiği trafik kazasında omurilik felci olan fiziksel engelli Mustafa Şahin (64), Büyükorhan’da yaşayan ihtiyaç sahibi engellilere dağıtılmak üzere 10 adet tekerlekli sandalye bağışladı.

Engelli hayırsever engellilere umut oldu
HABERİ PAYLAŞ

Trafik kazası sonucu 36 yıldır koltuk değnekleriyle yürüyebilen engelli Mustafa Şahin, Bursa’nın dağ ilçelerinden olan Büyükorhan’da engelli vatandaşlara verilmesini istediği 10 adet tekerlekli sandalyeyi Büyükorhan Kaymakamı Yavuz Arslan’a teslim etti. Kaymakam Yavuz Arslan, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz ve İl Emniyet Müdür yardımcısı Kazım Oruç hayırsever engelli Mustafa Şahin’e bu yardımlarından dolayı teşekkür etti. Engelli Mustafa Şahin de engellilerin durumunu en iyi engellilerin anlayacağını belirterek, şunları kaydetti:
‘Dört duvar arasında kalmanın ne kadar acı olduğunu 36 yıldır engelli biri olarak çok iyi bilirim. Bu insanları dört duvar arasından çıkarıp sosyal hayata kazandırmak bize çok büyük bir güç veriyor. Bundan yola çıkarak dağ yöresindeki bütün engellilere dokunmak istiyorum. Bir engelli olarak dağ ilçelerinde sosyal sorumluluk projelerine katkı sunmak istiyorum.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X