Engelli vatandaşlar için kültür turu

Osmangazi Belediyesi, Osmangazi Engelliler Bakım Merkezi (OBAM)’da eğitim gören engelli vatandaşlar ve aileleri için İstanbul gezisi düzenledi.

Engelli vatandaşlar için kültür turu

İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen engelli vatandaşlar, aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

İstanbul gezisine, OBAM’da eğitim gören 44 engelli vatandaş ve aileleri katıldı. Sabah erken saatlerde İstanbul’a hareket eden engelli vatandaşların ilk durağı Eyüp Camii oldu. Ardından, 2004 Türkiye ve dünyanın tarihi yerlerinin işlendiği Miniatürk’ü gezen engelli vatandaşlar, 60 bin metrekare alan üzerine kurulu dünyanın en geniş minyatür parkında 3 bin yıllık Anadolu uygarlıklarını temsil eden yapıların minyatürlerini ilgiyle incelediler. Burada bol bol fotoğraf da çektiren engelli vatandaşlar daha sonra tekne ile boğaz turu yaparak gezilerini sonlandırdı. 

Gezinin ardından engelli vatandaşlar güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşarken, aileler de hem çocukları hem de kendileri adına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X