Engellilerden Bozbey’e teşekkür

Bursa Otizmli Bireyler ile Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kıymet Bilgili ve Yönetim Kurulu üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Halk Evi’nde ziyaret etti. Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Kıymet Bilgili, Başkan Bozb

Engellilerden Bozbey’e teşekkür

Başkan Bozbey, engelli bireylere yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bozbey, Bursa’da engelli bireylerin daha iyi koşullarda hizmet alabilmeleri için Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’ni,  19 Mayıs Mahallesi’nde çalışmaları başlayan daha donanımlı binaya taşıyacaklarını söyledi.

 

Bizim Ev’in yeni binasında özel atölye odalarının da yer alacağını belirten Başkan Bozbey, “Bizim Ev, engelli bireyler ve yakınlarına bağımsız ve verimli zamanlar kazandırmak, engelliliğe dair toplumsal farkındalık oluşturmak için kuruldu. En önemlisi, engelsiz deneyimler paylaşmak isteyen gönüllü bireylerle burada bir araya geliniyor. Engelli ve engelsiz bireyler, üretmenin ve paylaşmanın keyfini Bizim Ev çatısı altında yaşama olanağı buluyor. Sanattan spora ve müziğe, atölye çalışmalarından engelli hakları ile ilgili bilgilendirme ve danışmanlık hizmetine sürekli artan bir çalışma yelpazesine sahip olan Bizim Ev, katılımcı sayısını da hızla artırıyor. Yeni binamızda engelli bireyler ve yakınlarının Bizim Ev’de daha uzun vakitler geçirmelerini sağlamak, çeşitli çalışma ve etkinliklere katılım fırsatı sunmak, engelli ve engelsiz bireylerin bir arada olduğu, birlikte ürettiği ve dayanıştığı bir zemin yaratmak amacıyla da çalışmalar yürütülecek” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X