Engellilerin gezi keyfi

Yıldırım Belediyesi, engelli vatandaşları kültür turlarıyla Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklere sahip şehirleriyle buluşturdu. Bu kapsamda 180 engelli vatandaşa aileleri ile İstanbul, Çanakkale ve Amasra’yı gezme imkanı tanıyan Yıldırım Belediyesi, e

Engellilerin gezi keyfi

Yıldırım’ın bir dayanışma şehri olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yüzde 13’ü engelli olan bir ilçe olarak yüksek bir orana sahibiz. Engelli kardeşlerimizin hayata bağlılıklarına katkı sunmak adına kültür turlarımızla Türkiye’nin tarihi ve doğal mirası olan turizm merkezi şehirlerini gezip görebilecekleri imkanlar tanıyoruz. 

180 engelli kardeşimizi aileleri ile birlikte rehberler eşliğinde tarihin akışının değiştiği, ecdadımızın ‘Geçilmez’ dedirttiği Çanakkale’yi, Fars topraklarından Viyana’ya, Kuzey Afrika’dan Hicaz’a üç kıtada hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’na 470 yıl boyunca başkentlik yapan İstanbul’u ve Karadeniz’in tarih ve doğa harikası Amasra’yı gezmelerini sağlayarak tüm bu güzellikleri yakından görme fırsatı tanıdık. Engelli kardeşlerimizin güzel bir gün geçirmesi, onların mutlu olması, bizlerin de mutluluğudur” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X