‘Engelsiz’ düğün

Bursa’da engelli genç kızlar gelin oldu.

‘Engelsiz’ düğün
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi, engelli genç kız ve kadınların gelin olma hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Yıldırım Belediyesi, Engelli Kadınlar Derneği (ENKADER) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Beyaz Hayaller’ projesiyle 12 engelli kadın için temsili düğün yapıldı. Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki temsili düğüne çok sayıda davetli katıldı. Gelinlere kına yakılması ile başlayan organizasyonda takı töreni de düzenlenirken, mutlulukları yüzlerinden okunan 12 engelli kadın pasta keserek gelin olma hayalini gerçekleştirdi.

Düğünde aileleri ile birlikte doyasıya eğlenerek mutluluklarını paylaşan gelinler, kendilerine hayalini kurdukları beyaz gelinliği giyme imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat, 12 engelli gelinin gözlerindeki mutluluğun kendilerine yettiğini söyledi.

Engelli kadınların da yuva kurabileceğini vurgulamak için bu faaliyeti düzenlediklerini belirten ENKADER Başkanı Canan Elmastaş, 12 engelli kadınının hayallerinin gerçek olmasını sağlayan belediyeye teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X