Engelsiz Mutfak huzur doldu

Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Yaşam Okulu’nda eğitim gören ‘Engelsiz Mutfak’ ekibi, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ni konuk etti. Mutfaktaki öğrencilerle pasta ve börek pişiren Huzurevi sakinleri pişirdiklerini kursiyerlere ikram etti.

Engelsiz Mutfak huzur doldu
HABERİ PAYLAŞ

Engelsiz Yaşam Okulu’nda eğitim gören ‘Engelsiz Mutfak’ ekibi, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinlerini konuk etti. Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Yaşam Okulu’nda eğitim gören ‘Engelsiz Mutfak’ ekibi keyifli anların yaşandığı ziyarette, huzurevi sakinleriyle birlikte kolları sıvayarak una sevgilerini kattı. El emeği göz nuruyla pasta ve böreklerini pişiren Engelsiz Mutfak öğrencileri ve huzurevi sakinleri, pişirdikleri yiyecekleri Engelsiz Yaşam Okulu’nda eğitim gören kursiyerlere de ikram etti.

TÜKETEN ANLAYIŞTAN ÜRETEN BİLİNCE…

Engelsiz Mutfak projesi ile engelli bireylerin sosyalleşmesine ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ‘Engellilerimizin hayata kazandırılması için projeler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Engelsiz Mutfak projemiz ile de engellilerimizi tüketen bir anlayıştan üreten bir aşamaya geçiriyoruz. Bu proje ile engellilerimizi sosyal yaşama katarken aynı zamanda onların mutluluğuna, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine hatta meslek sahibi olabilmelerine katkı sağlıyoruz. Öte yandan Engelsiz Yaşam Okulumuz hem ailelerimiz için bir buluşma noktası oluyor hem de kardeşlerimiz burada güzel bir şekilde eğleniyorlar. Kardeşlerimize her türlü imkan ve olanağı sağlayarak burada eğitim vermeye ve onların bu heyecanına ortak olmaya gayret ediyoruz’ diye konuştu.

‘ONLARI BİREY OLMAYA TEŞVİK EDİYORUZ’

Toplumun kendi geleceğine sahip çıkması için engellileri görmezden gelemeyeceklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, ‘Dezavantajlı bireyleri mutsuz olan bir toplum mutlu ve zengin olamaz. Biz toplumun her katmanıyla mutlu olursak geleceğe sağlam adımlar atabiliriz. Engellileri hayata kazandırmak için sosyal projelere aralıksız devam edeceğiz. Bu kardeşlerimizi dört duvar arasından çıkarıp ‘birey’ olmaları konusunda teşvik ediyoruz. Kursumuzdan mezun olan çocuklarımız yaptıkları ile büyük bir iş başardılar. Engelli çocuklarımıza sahip çıkarak onların eğitimlerine gereken desteği vermeye devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X