Erciş Belediyesi’nden İftar Programı

Van’ın Erciş belediyesi tarafından düzenlenen programla halk iftar yemeğinde bir araya geldi. Erciş Belediyesi tarafından ’’Barışın, paylaşımın ol…

Erciş Belediyesi’nden İftar Programı

Van’ın Erciş belediyesi tarafından düzenlenen programla halk iftar yemeğinde bir araya geldi. Erciş Belediyesi tarafından ’’Barışın, paylaşımın olduğu yeryüzü sofrasına sen de ekmeğinle, yüreğinle katıl’’sloganıyla düzenlenen programa İlahiyatçı yazar R. İhsan Eliaçık, Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, belediye meclis üyeleri, HDP ve DBP Erciş ilçe örgütlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. İftardan sonra yemek duası eden R. İhsan Eliaçık; barışın, adaletin, merhametin bu coğrafyaya hakim olmasını diledi. Coğrafyada beş tane eşitlik fay hattının olduğunu dile getiren Eliaçık, ancak bunların sağlanması durumunda bu topraklara huzur gelebileceğini vurguladı. Eliaçık; ’’Bu coğrafyada eşitliğin sağlanması gereken beş nokta var. Bunlar sağlanamazsa barış da huzur da emperyalizmle mücadele de mümkün olmaz. Müslüman Gayr-ı müslim ile, Alevi Sünni ile, Kürt Türk ile, kadın erkek ile ve zengin yoksul ile eşit olmalı. Bu beşi eşit olmadığı sürece ben ezilenden yana olacağım’’ diye konuştu. Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin ise, katılan herkese teşekkür ederek, böylesi dayanışma içerikli kültürel etkinliklere devam edeceklerini söyledi. Konuşmalardan sonra yurttaşlar, alandan ayrılmadan önce çevre temizliği yaptı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X