Erciş Belediyesi’nden Semt Sahası Çalışması

Van’ın Erciş Belediyesi, mahallelerde semt sahası yapımına başladı. Daha önce Merkez Park, Emrah ile Selvi Parkı, Mal Meydanı, Kasaplar Çarşısı gi…

Erciş Belediyesi’nden Semt Sahası Çalışması

Van’ın Erciş Belediyesi, mahallelerde semt sahası yapımına başladı. Daha önce Merkez Park, Emrah ile Selvi Parkı, Mal Meydanı, Kasaplar Çarşısı gibi projelerin temelini atarak 2015 yılı projelerini bir bir hayata geçiren Erciş Belediyesi, şimdi de ‘Her Mahalleye Semt Sahası’ projesini uygulamaya başladı. Salmanağa, Aşağı Çökek, Hacikaş ve Uncular olmak üzere dört ayrı pilot mahallede semt sahası yapımına başlayan belediye, inşaatlarda da sona yaklaştı. Kocapınar mahallesinde yapılacak kompleks saha için de belirlenen yerin tahsis edilmesi bekleniliyor. Gençlerden gelen talep doğrultusunda uygulamaya alınan proje hakkında konuşan Erciş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personeli Levent Aslan, uygulamaya başladıkları çalışma ile gençlerin sportif aktiviteleri için mekan sorununu gidermeyi hedeflediklerini kaydetti. Aslan, ’’Mahalleli gençlerin talebi üzerine belediye olarak böylesi bir projeyi hazırlayıp uygulamaya geçtik. İlk etapta beş ayrı mahallede hayata geçirdiğimiz projeyi yıllara yayarak tüm mahallelerde uygulamaya almayı hedefliyoruz. Kısa bir zaman sonra mahalleliye teslim edeceğimiz sahaların gençlerin sportif aktivitelerine yönelik mekan sorununu gidermeyi hedefliyoruz’’ dedi. Yapımı devam eden spor sahaları için teknik bilgiler de veren Aslan, “Sahalar bin 500 metrekare üzerinde yapılmış olup etrafı dört metre yüksekliğinde çelik tellerle örülmüştür. Sahanın zemini doğal çimlerle kaplanacak ve sahanın etrafında yedek kulübeleri bulunmakta. Talep edilmesi durumunda sahaların bulunduğu yerlerde kafeterya gibi lokal alanlar da yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X