Erdoğan: Bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana muhalefetin başında olan zatın sosyal sigortaların başında olduğu dönemi araştırın. Hastanelerimizin hali neydi öğrenin. Böyle bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset, hizmetle yapıyor.” dedi.

Erdoğan: Bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binası açılışında yaptığı konuşmada, “2002’ye kadar parası ve sigortası olmayanlar için sağlığa erişim adeta bir hayaldi. Şu anda ana muhalefetin başında olan zatın sosyal sigortaların başında olduğu dönemi lütfen bir araştırın. Hastanelerimizin hali neydi onu bir öğrenin. Böyle bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset, hizmetle yapıyor. Acil servislerde insanların nasıl can çekiştiğini o dönemde çok iyi biliriz. Vatandaşın, doktorun verdiği ilacı alamadığı dönemi çok iyi biliriz. ” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Son 13 yılda ambulans sayımızı 617’den 5 bin 855’e çıkardık. Ayrıca uçağından helikopterine… Bizim uçak ambulansımız yoktu, helikopter ambulansımız yoktu, şimdi bunlar var. Bitmedi. Böyle karda kışta dağlara tırmanacaksın nerede? Şimdi karda çıkabilmek için paletli ambulanslarımız var. Teröre, terör bölgelerine yönelik zırhlı ambulanslarımız var. Her durum ve her ihtiyaç için ambulanslarımız mevcut.”

“Bu vatanın üzerinde kimse operasyon düşünmesin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vatanın üzerinde kimse operasyon düşünmesin. Düşünen bedelini işte şu anda ödediği gibi öder, ödemeye de devam edecektir.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X