Erdoğan: ‘Bedelini ödemek durumundalar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanları’nın özerklik açıklamalarının anayasa suçu olduğunu belirterek, “Bedelini ödemek durumundalar” dedi.

Erdoğan: ‘Bedelini ödemek durumundalar’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın açıklamalarının anayasa suçu olduğunu söyledi.

İki liderin bu açıklamalarının bedelini ödemek durumda olduğunu ifade eden Erdoğan, “Parti kapatma gündeme gelmemeli, dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle başlayacak süreç, inanıyorum ki terörle mücadele açısından ülkemizdeki havayı da olumlu yönde etkileyecektir” diye konuştu.

Yeni anayasa konusunda toplumsal mutabakat vurgusu yapan Erdoğan, “Başkanlık ya da partili cumhurbaşkanlığı sistemi gelirse Türkiye daha iyi bir noktaya gelir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dış politika konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de YPG’nin Fırat’ın batısına geçtiği iddialarıyla ilgili “Böyle birşey varsa gereği yapılır, Türkiye’nin kuzeyinde bir Kürt bandına ‘evet’ demek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, İsrail’le yapılan görüşmeler için de “İki ülkenin birbirine ihtiyacı var” dedi.

Cumhurbaşkanı, İsrail’in Gazze’ye Türkiye üzerinden bazı malzemelerinin girişini kabul ettiğini de ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X