Erdoğan: ‘Cumhuriyetten geri adım atmaya çalışan karşısında beni bulur’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetten geri adım atmaya çalışanlar, karşılarında herkesten önce milletimizi ve milletimizle birlikte şahsımı bulur.” dedi.

Erdoğan: ‘Cumhuriyetten geri adım atmaya çalışan karşısında beni bulur’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 36. Muhtarlar Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

“Rejim 1923’te atılan adımla yoluna devam ediyor”

 

“Türkiye 1923 yılında cumhuriyete geçerek rejim tercihini yapmıştır, artık milletimizin böyle bir meselesi yoktur.” diyen Erdoğan, “Şu anda anamuhalefetin başındaki zat ikide bir ‘rejim mejim’ deyip duruyor ya Türkiye’nin böyle bir sorunu yok. Rejim olayı 1923’te atılan adımla yoluna devam ediyor.” şeklinde konuştu.

 

Erdoğan, “Cumhuriyetten geri adım atmaya çalışanlar, karşılarında herkesten önce milletimizi ve milletimizle birlikte şahsımı bulur.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

 

“Milletimiz, 2007 yılında ilk adımı atılan düzenlemeye verdiği destekle, bu yol ayrımında tercihini Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sisteminden yana kullandığını ilan etmiştir. Nisan ayında milletimizin takdirine, onayına sunulacak olan anayasa değişikliğine, 10 yıl önce atılan bu adımın tamamlanması olarak bakmak gerekiyor. Milletimizin o zaman yüzde 69 ile ‘evet’ dediği reformun, nihai hedefine ulaşmasını sağlayacak bu değişikliğe de aynı şekilde sahip çıkacağına doğrusu ben inanıyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X