Erdoğan: ‘Zürriyetimizi arttıracağız’

TÜRGEV toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Zürriyetimizi arttıracağız, neslimizi çoğaltacağız. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içinde olamaz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: ‘Zürriyetimizi arttıracağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) 20. Kuruluş Yıldönümü ve Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Şahsıma, aileme yönelik saldırıların bir kısmına bu vakfımız ve yaptığı hizmetler alet edilmeye çalışıldı. Özellikle paralel ihanet çetesi TÜRGEV’e yönelik her türlü iftiranın, her türlü yalanın her türlü saldırının kaynağı haline dönüştü.

 

”DUAM SİZLERLE BERABER OLMAYA DEVAM EDECEKTİR”

 

20 yıldır olduğu gibi desteğim, teşvikim ve duam sizlerle beraber olmaya devam edecektir. Yine merhum üstadımızın bir vasiyeti vardı. Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyacağınız güne kadar mücadelenizi sürdüreceğinize inanıyorum.

 

”KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

 

Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek mecburiyetindeyiz. Bu ister öğrenci yurdu gibi spesifik bir mesele olsun, isterse savunma sanayi gibi kompleks bir konu olsun, hiç fark etmiyor. Hepsinde de iş dönüp dolaşıp aynı yere çıkıyor. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz başka çaresi yok.

 

”ÖRNEK, ABİDE BU OLACAK”

 

İtikadi noktada çok sağlam olacağız. Bizim itikadımızı, bizim imanımızı evelallah kimse teraziye çıkaramayacak kadar sağlam kılacağız. Ahlakta, örnek bir gençlik, inşallah, inanıyorum ki TÜRGEV’in yetiştirdiği, yurtlarında kalan gençler olacak. Örnek, abide bu olacak. İbadetinde inanıyorum ki taviz vermeyen bir gençlik olacak. Muamelatta inanıyorum ki sağlam bir gençlik olacak. Gençler inanın bunu başardığınız anda, başardığımız anda sizden de çok farklı bir nesil tevarüs edecektir.

 

”YENİ DÖNEMİ OKUL MÜFREDATININ İÇERİĞİNE YOĞUNLAŞMA DÖNEMİ OLARAK İLAN ETTİK”

Yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ettik. Kültür alanında da maalesef arzu ettiğimiz mesafeyi henüz kat edemedik. Kendini, maddi ve manevi ilimler konusunda iyi yetiştirmiş gençlerimiz elbette var. Yeterli mi? Değil. Bu sayının artması lazım.

 

”HİÇBİR MÜSLÜMAN AİLE BÖYLE BİR ANLAYIŞIN İÇİNDE OLAMAZ”

 

Vakıf hizmeti, nefsi tatmin etme değil, nefsi terbiye etme yeridir. Vakıf hizmeti dünyaya değil ukbaya yapılan yatırımdır. Bu çerçevede TÜRGEV gibi çalışacak olan daha pek çok kuruma ihtiyacımız var. Çünkü önümüzde 79 milyonluk bir Türkiye ile birlikte medeniyet ve tarih ortaklığı içinde olduğumuz milyarlarca insan bulunuyor. Ve açık söylüyorum, zürriyetimizi arttıracağız, neslimizi çoğaltacağız diyorum. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içinde olamaz. Rabbim ne diyorsa, sevgili Peygamberimiz ne diyorsa biz o yolda gideceğiz.

 

”ALT YAPIYA ŞİDDETLE İHTİYAÇ VAR”

 

Maddi ve manevi eğitim konusunda çok eksikleri olan, rüzgarın önünde sürüklenen yapraklar gibi savrulan gençler olduğunuzu da görüyoruz, biliyoruz. Öz eleştiriyi de yapmaktan çekinmeyeceğiz. Bu gençlerin bir kısmını, bölücü terör örgütü devşiriyor, zehirliyor, kullanıyor ve maalesef onları acı bir akıbete doğru sürüklüyor. Eğer bugün dağlara giden gençler varsa, işte bu şuurdan nasibini almadığı için gidiyor. Onların gidişini durduracak bir birikime, alt yapıya şiddetle ihtiyaç var.

”İNANCI VAR AMA ŞUURU YOK”

DAİŞ gibi mukaddes dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var mı Var. Bunlar, bakıyorsunuz inancı olan gençler. İnancı var ama şuuru yok. O işin hazzına tam manasıyla ulaşamamış. Bakıyorsunuz bir de uyuşturucu, kumar, çeşitli dünyevi zevkler hatta teknoloji bağımlılığı gibi sorunlar yaşayan gençlerimiz de var. Bu ülkenin bir tek evladının dahi zayi olmasına gönlümüz razı olmaz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X