Erdoğan’dan Akıncı’ya tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akıncı’ya bir mesaj göndererek, tebriklerini iletti.

Erdoğan’dan Akıncı’ya tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanlığına seçilen Mustafa Akıncı’ya tebrik mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan’ın dün gönderdiği tebrik mesajına yer verildi.

Mesajında, Akıncı’yı şahsı ve Türk milleti adına kutlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Seçilmiş olduğunuz Cumhurbaşkanlığı görevi, yarım asırı aşan Kıbrıs sorunu bakımından kritik bir döneme denk gelmektedir. Bir süre sonra yeniden başlaması öngörülen BM Genel Sekreteri’nin İyi Niyet Misyonu çerçevesindeki görüşme sürecinde, adil ve yaşayabilir bir çözüme ulaşılması, önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bununla birlikte, bugüne kadar yaklaşık yarım asırdır süregelen, temelinde, Rum tarafının Kıbrıs Adasının tek sahibi olduğu yönündeki yanılgısının yattığı Kıbrıs sorununa her ne pahasına olursa olsun bir çözüm bulunması gibi bir yaklaşımın benimsenmesi mümkün değildir.

Milli dava olarak gördüğümüz Kıbrıs konusunda, adanın eşit iki halkından birisi olan Kıbrıs Türkü’nün bugünlere ulaşmasını sağlayan mücadele azmi, inanç ve kararlılığın Cumhurbaşkanlığınız döneminde de devam edeceğine inanıyorum. Verilen ortak mücadelemizin içinde bulunduğu bu kritik dönemeçte, Türkiye, ana vatan ve garantör ülke olarak uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan görev ve yükümlülüklerini kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha tebriklerimi iletiyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X