Erkan Aydın’dan Kavaklı’ya destek

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, geçtiğimiz hafta toprak kayması meydana gelen tarihi Tophane surlarının bulunduğu Kavaklı Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.

Erkan Aydın’dan Kavaklı’ya destek

Yaşanan afetin bıraktığı hasarı yerinde inceleyen Aydın, büyük bir felaketten dönüldüğünün ve can kaybı olmamasının en büyük tesellileri olduğunu kaydetti.

Afetin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen yetkililerin vatandaşla herhangi bir bilgi paylaşmamasının doğru olmadığını söyleyen Aydın şunları söyledi:

“Artık vatandaşların bu evlerin içine girebilme şansı hemen hemen hiç yok. Bir an önce ilgili bakanlığın, Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda hızlı karar alarak bölge sakinlerini mağdur etmeden, haklarının verileceği şekilde bir dönüşüme girilmesi gerekiyor. Öncelikle halkımızın mağduriyetinin bir an önce giderilmesi ve özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin bir an önce gelip burada bilgilendirme yapması ve haklarının verileceğiyle ilgili konuyu takip etmelerini talep ediyoruz. Konunun takipçisi olacağım.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X